O nás

 

Acherontia Atropos kennel

 

 

aneb něco o nás, jak to začalo, jak pokračovalo, odkud jsme a jak to u nás vypadá :-)

Jak to začalo...

Vždycky, kam moje paměť sahá, jsme měli pejska. Nejdříve jezevčíka Čertíka, pak německého středního špice Čiviho, ale od června 1996 do května 1999 jsme byli bez psa. V květnu roku 1999 jsme si domů přivezli černé štěňátko labradora Arku.

Arka (2000):

Do roku 2002 byla Arka naším jediným psem, mazlíkem. V tomto roce se k nám shodou náhod dostala tříletá zlatá fenka anglického kokršpaněla Cora of Black Pond. S Arinkou byly od počátku velké kamarádky a nikdy mezi nimi nebyl žádný konflikt.

Cora (leden 2007):

V té době měla naše Arinka štěňátko, černého pejska. Protože to byl jedináček, bylo rozhodnuto. Chiwi zůstane u nás. Přece nikomu nedáme našeho rozmazlence. :-) Smečka se začala pomalu rozrůstat..

 Chiwi (2007):

Jak to pokračovalo..

V roce 2002 jsem tuze toužila po pejskovi vetšího plemene, budícího respekt, alespoň trochu hlídače. Ani jeden z našich psů nebyl dobrým hlídačem. :-)

Zpočátku "vyvoleným" plemenem byla německá doga, ale to pořád nějak nebylo ono. Po dvou letech vybírání jsem se rozhodla pro cane corso. Byla to láska na první pohled. Začala jsem střádat informace o tomto plemeni, o jeho povaze, využití a potřebách. 

V říjnu 2003 jsme navštívili (tehdy bez psa) Evropskou výstavu v Bratislavě, kde jsme strávili všechny tři dny.  Cane corso tady bylo poměrně hojně zastoupené a bylo na co se dívat.

V dubnu 2004 jsem byla pevně rozhodnutá pro cane corso. Začala jsem se poohlížet po nějaké té chovatelské stanici. Chtěla jsem pejska s výstavními předpoklady, protože mě výstavy moc bavily a ráda jsem na ně jezdila. Nakonec jsem se rozhodla pro chovatelskou stanici paní Šárky  Bajerové - z Máchova kraje & of Bajer, protože mne moc zaujaly její odchovy i způsob chovu. V květnu téhož roku jsme se jeli podívat (zase bez psa) na klubové setkání CC v Doksech. Tehdy byla krytá Nastěnka a já čekala, jestli se jí narodí nějaký pěkný kluk pro mne. O prázdninách jsme paní Bajerovou navštívili u ní doma, abychom si prohlédli její pejsky a  pokecali  o životě, canících a tak..V září 04 jsme ještě navštívili klubovou výstavu ČMKCC (opět bez psa). Nemohli jsme se dočkat, až budeme mít tohle překrásné zvíře doma. Dne 26.09.2004 se narodili Nastěnčina štěňátka, jejichž otcem byl pes Jason. Narodil se i malý žíhaný pejsek. Samozřejmě tehdy ještě nikdo nevěděl, jak se bude vyvíjet. Pejsek rostl a rostl a byl stále hezčí a hezčí. Paní Bajerová ho pojmenovala Big Boy Corso of Bajer (a že to je trefné jméno!:) ). Paní Bajerové se také líbil, a proto jsme se dohodli na spolumajetku. Dne 12.11.04 jsem si domů vezla malinkou, žíhanou kuličku - Bigboška.

Bigbošek byl statečné štěňátko a vůbec neplakal. Rychle se žil s našimi dvěmi kočkami i třemi psy.

 

V květnu 2005 jsme vyrazili na první výstavu. No žádný velký úspěch to nebyl. Bigi se předvedl docela pěkně, ale bál se rozhodčího Posuzoval pan Miroslav Václavík.. Nakonec ve třídě dorostu získal ocenění Nadějný1.

Další výstavu jsme absolvovali v srpnu. To už Bigi běhal ve třídě mladých. Předvedl se moc hezky a už se choval rozumněji a tak byl oceněn Výborný 1, vítěz třídy mladých.Rozhodčí byl pan Jiří Pětioký.

V září jsme byli na první větší výstavě a to klubové výstavě ČMKCC. Přihlášeno bylo tehdy rekordních 42 jedinců. BigBoy byl ve třídě mladých spolu s Apache Corso of Bajer, Bazo Corso of Bajer (Bigiho bratr), Brando Corso of Bajer (Bigiho bratr) a Torino(Ernesto). Třídu vyhrál Apache (V1,CAJC-později vybojoval i BOB), BigBoy získal V2, Bazo V3,Torino (Ernesto) V4 a Brando VD.

V říjnu proběhla výstava v Českých Budějovicích, Bigi opět běhal ve třídě mladých spolu s Hakimem Černý Šaolin. Big získal V1 CAJC a Hakim V2. Později Big Boy absolvoval ještě několik výstav.

V roce 2007 byl Big Boy uchovněn. Protože výstavy neměl rád a nebavily ho, další s ním zatím neplánujeme.

Big Boy (červen 2007):

Od caníka ke staffíkovi..

V roce 2006 přibyla do rodiny mého bratra Jirky fenečka stafordšírského bulteriéra Deny (Danger Beauty Impossant Bohemia). Deny se stala velkou kamarádkou našeho Big Boye. Staffíci mě dostali svojí úžasnou, velice milou povahou a líbili se mi i vzhledem.

Deny & Big Boy & Cora (červen 2007)

S Jirkou jsem navštívila několik staffíkářských akcí, výstav a chovatelskou stanici Impossant Bohemia manželů Vanišových. Mými oblíbenci se stali Aillinka (Ich.Ailli Blue IB) a Rastík (Ich.Careless Savage IB), proto když mi Katka řekla, že plánuje Aillinku nakrýt Rastym, okamžitě jsem se s ní dohodla na rezervaci fenečky pro mě. Doma ještě nikdo nic netušil, ale to bych nebyla já, abych to neukecala :-). Doma bylo posléze vše schváleno a já jen čekala, jestli se nějaká holčička pro mě narodí. V předchozím vrhu měla Aillinka samé kluky.

13.6.2007 mi Katka volala, že Aillinka má pět štěňátek-samé kluky, ale ještě je pravděpodobně na cestě šesté štěňátko. Modlila jsem se, aby to poslední byla fenečka. Vyšlo to. Jako poslední se narodila naše holčička oficiálně Jingle Bell Impossant Bohemia, domácky Soulfly. Několikrát jsme se byli u Vanišových na kontrole naší holčičky a v sprnu 2007 přijeli Vanišovi na návštěvu k nám a přivezli do nového domova i malou Soulfly. Vychází dobře jak s Big Boyem, tak s ostatními našimi pejsky. Její nejlepší kamarádkou je právě Deny, se kterou se na procházkách skvěle vyblbnou.

Soulfly dosud úspěšně absolvovala 3 výstavy. Poprvé Speciální výstavu SBTC CZ, ve třídě baby získala krásné 3. místo. Z krajské výstavy v Plzni si přivezla ocenění Vítěz třídy mladých a z neměckého Mattstedtu z klubové výstavy GBF, kde posuzovala rozhodčí z Velké Británie známku Výborná 4 ve třídě mladých. Máme v plánu ještě další výstavy, tak uvidíme jak si Soulfly povede.

Soulfly(srpen 2007):

Doufám, že Soulfly uchovníme a stane se zakladatelkou chovu staffordshire bull terriera v naší chovatelské stanici.

Ze Soulfly nám vyrostla slečna staffíková, je to naše zlatíčko. Malý kašpárek, který svými kousky dovede každého rozveselit:-)

V únoru 2010 se v naší chovatelské stanici narodil první vrh stafordšírských bulteriérů a to po mamince Jingle Bell Impossant Bohemia a tatínkovi Expert Staff Impossant Bohemia. V červnu 2010 do naší smečky přibyla i nová posila, z vrhu "B" Night´s Butterfly jsme si ponechali fenečku Bazooka Atropos Night´s Butterfly "Bazuku". Jsme zvědaví, jak nám náš malý tygřík poroste. :-)

 

Odkud jsme a jak to u nás vypadá..

Bydlíme v rodinném domku ve vesnici Dolní Bělá asi 21km severně za Plzní.

Naši pejsci mají venkovní boxy. Trvale venku máme jen labradory, kteří jsou venku spokojení.

Venkovní boxy:

Samozřejmě v boxích nejsou neustále, ale mají krom menšího výběru k dispozici i celou zahradu a v létě vlastní bazén, který využívají jen labradoři. Zbytek smečky jsou neplavci. :-)

Zahrada:

 

 

Bigbošek psí bazének využívá pouze jako napajedlo :-))

 

 

Přestože má Big Boy svůj venkovní box, ve kterém je v době naší nepřítomnosti, bydlí s námi v bytě, protože nemá kožíšek do zimy a musí nás tam někdo ohlídat :-). A Cora důchodkyně je "gaučový povaleč".

Big Boy (2007):

Big Boy na zahradě:

Big Boy a Cora (2006):

Big Boy a Cora (2008)

Big Boy - asistent šéfkuchaře :-) (2009)

 

Abych nezapomněla na naše dvě britské kočičky, které také patří do smečky a dobře vychází i s našimi psy.

Big Boy a Isis:

Na zahradě mají obydlí, voliérku, i naše andulky sameček Forrest Gump a samička Saw:

 

Forrest Gump:

Saw a Freddie Krueger (Freddie bohužel zemřel):

 

Děkujeme Vám za návštěvu našich stránek. Doufáme, že se Vám naše stránky budou líbit. Pokud chcete, můžete nám zanechat vzkaz v naší knize návštěv nebo nás můžete kontaktovat na email, či telefonicky. 

Manky :-)

Manky & Big Boy (2008)

24.08.2008

11.07.2009

24.06.2010

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.